Entry List
Track Event - Saturday
16
entries
Group 1
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
7 | Experienced | Lantana, FL | |||
10 | MK
Michael Kastrinakis | Experienced | VIera , FL | ||
11 | KA
Kenneth Alonso | Experienced | Lake Mary, FL | ||
34 | Experienced | Dania, FL | Roo-Pics.com | ||
77 | Experienced | Lake Mary, FL | |||
187 | Experienced | Green Cove Springs , Fl | |||
511 | Experienced | ORMOND BEACH, FL | @BoostLifeInc @TrackTheDaily | ||
693 | WS
Wallid Salem | Experienced | Longwood, FL | ||
15 | GB
Gary Bitner | Instructor | Rockledge, FL |
Class totals: Experienced: 8Instructor: 1
Group 3
7
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
5 | DD
Dylan Dana | Novice | APOPKA, FL | ||
06 | Novice | North Fort Myers, FL | N/A | ||
10 | JS
James Sheldon | Novice | Sarasota, FL | none | |
31 | RG
Ron Gasque | Novice | West Melbourne, FL | ||
33 | Novice | Mims, FL | Kbaum Racing | ||
60 | JA
Jonathan Aber | Novice | Boca Raton, FL | ||
169 | Novice | Tampa, FL |
Track Event - Sunday
19
entries
Group 7
10
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
1 | VD
Veronica Duys | Experienced | Merritt Island, FL | ||
1 | ZD
Zachary Duys | Experienced | Merritt Island, FL | ||
5 | MH
Mark Hicks | Experienced | Sorrento, FL | self | |
10 | MK
Michael Kastrinakis | Experienced | VIera , FL | ||
29 | Experienced | Jacksonville, FL | WayFast Racing | ||
33 | Experienced | Mims, FL | Kbaum Racing | ||
34 | Experienced | Dania, FL | Roo-Pics.com | ||
98 | AG
Anthony Gardner | Experienced | Charlotte, NC | ||
543 | DH
Damon Hicks | Experienced | STUART, FL | ||
15 | GB
Gary Bitner | Instructor | Rockledge, FL |
Class totals: Experienced: 9Instructor: 1
Group 8
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
13 | CD
Craig Diemer | S1 | Reunion, FL | Ypoxi Pipe Restoration |
Group 9
8
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
5 | DD
Dylan Dana | Novice | APOPKA, FL | ||
06 | Novice | North Fort Myers, FL | N/A | ||
10 | JS
James Sheldon | Novice | Sarasota, FL | none | |
18 | AV
Alexis Van Dien | Novice | Naples, FL | None | |
31 | RG
Ron Gasque | Novice | West Melbourne, FL | ||
57 | AC
Alex Caillat | Novice | High Point, NC | ||
60 | JA
Jonathan Aber | Novice | Boca Raton, FL | ||
98 | AD
Austin Diemer | Novice | Reunion, FL | Veterans Outpost |
Time Attack - Sunday
23
entries
Group 8
11
entries
# | Name | Class Modifier | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
1 | RC
Rick Carter | S1 | Ormond Bch, FL | MATTRESS MONEY | |
51 | S1 | Rockledge, FL | |||
125 | LD
Leonardo Duarte | S1 | Miramar, FL | ||
56 | KZ
Kyle Zuchowski | S2 | Merritt Island, Fl | ||
57 | AR
Andy Rhodes | S2 | Palm Bay, FL | ||
24 | M1 | Deland, FL | |||
61 | M3 | Vero Beach, FL | Social Security | ||
8 | JD
Jon Dounchis | U1 | Naples, FL | ||
11 | JB
Jason Brzozowski | U1 | Indialantic, FL | No Co. | |
55 | U1 | Vero Beach, FL | |||
91 | JP
JG Pasterjak | U1 | Ormond Beach, FL | Grassroots Motorsports |
Class totals: M1: 1M3: 1S1: 3S2: 2U1: 4
Group 10
12
entries
# | Name | Class Modifier | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
85 | S3 | Orlando, FL | Good-prints.com | ||
23 | KW
Kevin Wood | S6 | Winter Springs, FL | ||
60 | SE
Shane English | S6 | Oviedo, FL | me | |
187 | SH
Steven Hughes | S6 | Apopka, FL | ||
54 | ND
Nick Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
75 | T4 | Hernando, FL | Reliable Auto Market- Trucutru Racing | ||
154 | CD
Caitlin Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
07 | T5 | Crystal River, FL | Bartolomei & Peraza LLC | ||
66 | U2 | Winter Springs Fl 32708, Fl | |||
76 | U2 (EXP) | Winter Park, FL | Vanden Plas Race Team | ||
169 | U2 | Bradenton, FL | TRIAX/MCKEE BENJAMIN | ||
444 | DM
David Moore | U2 (EXP) | Ormond Beach, FL |
Class totals: S3: 1S6: 3T4: 3T5: 1U2: 4
Track Sprint
31
entries
Group 6
31
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
1 | RC
Rick Carter | S1 | Ormond Bch, FL | MATTRESS MONEY | |
7 | S1 | Titusville, FL | TR Racing | ||
33 | S1 | Mims, FL | Kbaum Racing | ||
51 | S1 | Rockledge, FL | |||
125 | LD
Leonardo Duarte | S1 | Miramar, FL | ||
15 | GB
Gary Bitner | S2 | Rockledge, FL | ||
56 | KZ
Kyle Zuchowski | S2 | Merritt Island, Fl | ||
57 | AR
Andy Rhodes | S2 | Palm Bay, FL | ||
85 | S3 | Orlando, FL | Good-prints.com | ||
13 | CD
Craig Diemer | S4 | Reunion, FL | Veterans Outpost | |
18 | PV
Pieter Van Dien | S4 | Naples, FL | None | |
23 | KW
Kevin Wood | S6 | Winter Springs, FL | ||
60 | SE
Shane English | S6 | Oviedo, FL | me | |
187 | SH
Steven Hughes | S6 | Apopka, FL | ||
77 | T3 | Lantana, FL | |||
54 | ND
Nick Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
75 | T4 | Hernando, FL | Reliable Auto Market- Trucutru Racing | ||
117 | BM
Bryce Merideth | T4 | Windermere, FL | Christian Brothers Auto Clermont | |
154 | CD
Caitlin Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
07 | T5 | Crystal River, FL | Bartolomei & Peraza LLC | ||
24 | M1 | Deland, FL | |||
61 | M3 | Vero Beach, FL | Social Security | ||
8 | JD
Jon Dounchis | U1 | Naples, FL | ||
11 | JB
Jason Brzozowski | U1 | Indialantic, FL | No Co. | |
55 | U1 | Vero Beach, FL | |||
91 | JP
JG Pasterjak | U1 | Ormond Beach, FL | Grassroots Motorsports | |
17 | GM
Gary Merideth | U2 | Windermere, FL | Gary Merideth Insurance Agency Inc | |
66 | U2 | Winter Springs Fl 32708, Fl | |||
76 | U2 | Winter Park, FL | Vanden Plas Race Team | ||
169 | U2 | Bradenton, FL | TRIAX/MCKEE BENJAMIN | ||
171 | KT
Ken Trier | U2 | DELTONA, FL | SMW |
Class totals: M1: 1M3: 1S1: 5S2: 3S3: 1S4: 2S6: 3T3: 1T4: 4T5: 1U1: 4U2: 5
Time Attack - Saturday
28
entries
Group 2
11
entries
# | Name | Class Modifier | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
1 | RC
Rick Carter | S1 | Ormond Bch, FL | MATTRESS MONEY | |
51 | S1 | Rockledge, FL | |||
125 | LD
Leonardo Duarte | S1 | Miramar, FL | ||
56 | KZ
Kyle Zuchowski | S2 | Merritt Island, Fl | ||
57 | AR
Andy Rhodes | S2 | Palm Bay, FL | ||
24 | M1 | Deland, FL | |||
61 | M3 | Vero Beach, FL | Social Security | ||
8 | JD
Jon Dounchis | U1 | Naples, FL | ||
11 | JB
Jason Brzozowski | U1 | Indialantic, FL | No Co. | |
55 | U1 | Vero Beach, FL | |||
91 | JP
JG Pasterjak | U1 | Ormond Beach, FL | Grassroots Motorsports |
Class totals: M1: 1M3: 1S1: 3S2: 2U1: 4
Group 4
17
entries
# | Name | Class Modifier | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
85 | S3 | Orlando, FL | Good-prints.com | ||
13 | CD
Craig Diemer | S4 | Reunion, FL | Veterans Outpost | |
18 | PV
Pieter Van Dien | S4 | Naples, FL | None | |
23 | KW
Kevin Wood | S6 | Winter Springs, FL | ||
60 | SE
Shane English | S6 | Oviedo, FL | me | |
187 | SH
Steven Hughes | S6 | Apopka, FL | ||
54 | ND
Nick Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
75 | T4 | Hernando, FL | Reliable Auto Market- Trucutru Racing | ||
117 | BM
Bryce Merideth | T4 | Windermere, FL | Christian Brothers Auto Clermont | |
154 | CD
Caitlin Dunlap | T4 | Rockledge, FL | ||
07 | T5 | Crystal River, FL | Bartolomei & Peraza LLC | ||
17 | GM
Gary Merideth | U2 | Windermere, FL | Gary Merideth Insurance Agency Inc | |
66 | U2 | Winter Springs Fl 32708, Fl | |||
76 | U2 (EXP) | Winter Park, FL | Vanden Plas Race Team | ||
169 | U2 (EXP) | Bradenton, FL | TRIAX/MCKEE BENJAMIN | ||
171 | KT
Ken Trier | U2 | DELTONA, FL | SMW | |
444 | DM
David Moore | U2 (EXP) | Ormond Beach, FL |
Class totals: S3: 1S4: 2S6: 3T4: 4T5: 1U2: 6
Volunteers
35
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RG
Ron Gasque | West Melbourne, FL | |
RG
Ron Gasque | West Melbourne, FL |
Volunteers
33
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Andrew Crogan | Admin | Fruitland Park, FL |
EC
Elizabeth Crogan | Admin | Fruitland Park, FL |
Admin | sebring, FL | |
Admin | Saint Cloud, FL | |
Registration | Sebring, FL | |
Registration | Winter Park, FL | |
CB
Collins Barber | Tech | Sanford, FL |
WR
William Rose | Tech | Sebring, FL |
Instructor | Apopka, FL | |
Instructor | Jacksonville, FL | |
Instructor | Houston, TX | |
Steward | Melbourne, FL | |
DW
Dave Welsh | Steward | Ocala, FL |
JB
Joyce Bakels | F & C | Jupiter, FL |
JB
Joyce Bezjian | F & C | Sebring, FL |
JC
James Crouse | F & C | Valrico, FL |
RG
Robert Gendron | F & C | Sebring, FL |
F & C | Ormond Beach, FL | |
F & C | Gulfport, FL | |
HL
Hollye Laplante | F & C | Gulfport, FL |
F & C | Winter Haven, FL | |
PR
Patricia Rose | F & C | Sebring, FL |
T & S | Stone Mountain, GA | |
CK
Cynthia Kempton | T & S | Saint Clair Shores, MI |
Pits | Sebring, FL | |
Pits | Sebring, FL | |
JS
James Strole | Pits | Sebring, FL |
Grid | Barefoot Bay, FL | |
SM
Sammi Marlis-Ronshausen | Grid | St Petersburg, FL |
TM
Timothy Murphy | Grid | SEBRING, FL |
Grid | Silver Springs, FL | |
ER
Ed Ronshausen | Emergency Services | Saint Petersburg, FL |
Vendor | CASSELBERRY, FL |
Class totals: Admin: 4Emergency Services: 1F & C: 9Grid: 4Instructor: 3Pits: 3Registration: 2Steward: 2T & S: 2Tech: 2Vendor: 1
Instructor Group - Saturday
2
entries
Name | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|
Apopka, FL | Dylan Dana | ||
Titusville, FL | TR Racing |
Instructor Group - Sunday
2
entries
Name | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|
Apopka, FL | Dylan Dana | ||
Titusville, FL | TR Racing |