Entry List
Saturday July3
49
entries
Group 1
16
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
02 | FP | Zion, IL | Bentysial Health | ||
133 | TO
Terry Orr | GTL | Lakeville, MN | ||
11 | HP | Hayward, WI | Race Wisconsinbly Oliver Closehoff Motorsports | ||
86 | ITJ | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
516 | ITJ | blaine, MN | GorillaSticker.com | ||
21 | SM | Becker, MN | Buhler Group | ||
33 | RB
Rick Buan | SM | Chanhassen, MN | ||
47 | SN
Sam Nogosek | SM | Ramsey, MN | Buhler Group | |
63 | SM | Inver Grove Hts, MN | Interstate Truck Driving School | ||
74 | SM | Pillager, MN | |||
81 | SM | Saint Paul, MN | Strait Design Impulse Performance MiataSource | ||
88 | SM | Saint Paul, MN | Interstate Truck Driving School | ||
119 | SM | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
191 | SM | st. louis park, MN | Jungle MotorSports/The Alignment Guy | ||
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | STL | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
83 | MU
Mark Utecht | STL | Stacy, MN |
Class totals: FP: 1GTL: 1HP: 1ITJ: 2SM: 9STL: 2
Group 2
5
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
10 | DH
David Henderson | CFF | Big Lake, MN | Murray Motorsports | |
0 | AM
Alan Murray | FF | Brainard, MN | Murray Motorsports | |
36 | SF
Steve Flaten | FM | Burnsville, MN | Pam Flaten | |
1 | FX | Mamaroneck, NY | |||
2 | FX | Boerne, TX | Jensen |
Class totals: CFF: 1FF: 1FM: 1FX: 2
Group 3
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
7 | Vin | Rogers, MN | Hawk Performance - Tesar Racing Engines | ||
12 | Vin Closed | Monticello, MN | Parsons sales & Consulting | ||
13 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise | |
22 | BK
Brian Kennedy | Vin Closed | Cannon Falls, MN | F.J.Moore | |
53 | Vin Closed | Saint Michael, MN | Critter Racing | ||
86 | Vin Closed | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
93 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Delano, MN | ||
202 | Vin Closed | Wayzata, MN | |||
95 | RS
Rich Stadther | Vin Open | St. Paul, MN | Dreamsicle Racing |
Class totals: Vin: 1Vin Closed: 7Vin Open: 1
Group 4
10
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SRF | Barnesville, MN | Janssen Machine Co. | ||
08 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
12 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
32 | SRF3 | North Oaks, MN | SRG Autosport | ||
42 | SRF3 | Inver Grove Heights, MN | My WIfe | ||
43 | GE
Greg Eick | SRF3 | White Bear Lake, MN | SRG Autosport | |
51 | SRF3 | Chanhassen, MN | "School's Out" Racing | ||
52 | SRF3 | Bloomington, MN | |||
77 | SRF3 | Maplewood, MN | Sarah and the boys | ||
78 | RJ
Reid Johnson | SRF3 | Naples, FL |
Class totals: SRF: 1SRF3: 9
Group 5
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
51 | AS | Ramsey, MN | 90racing.com / BLVD Autoworks | ||
15 | ED
Edward Dulski | GT1 | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise | |
6 | ITE1 | Polk City, FL | Wagner Race Products | ||
27 | ML
Matthew Lawson | ITE2 | Lakeville, MN | ||
57 | SPO | Chaska, MN | Stealth Mullet Racing | ||
757 | DR
Douglas Rippie | SPO | Buffalo, MN | DRM | |
2 | T3 | Eden Prairie, MN | Orr Autosport | ||
86 | T3 | Rosemount, MN | |||
97 | KO
Ken Olson | T3 | Roseville, MN | Promotion Graphix |
Class totals: AS: 1GT1: 1ITE1: 1ITE2: 1SPO: 2T3: 3
Sunday July 4
41
entries
Group 1
15
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
133 | TO
Terry Orr | GTL | Lakeville, MN | ||
11 | HP | Hayward, WI | Race Wisconsinbly Oliver Closehoff Motorsports | ||
86 | ITJ | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
516 | ITJ | blaine, MN | GorillaSticker.com | ||
21 | SM | Becker, MN | Buhler Group | ||
33 | RB
Rick Buan | SM | Chanhassen, MN | ||
47 | SN
Sam Nogosek | SM | Ramsey, MN | Buhler Group | |
63 | SM | Inver Grove Hts, MN | Interstate Truck Driving School | ||
74 | SM | Pillager, MN | |||
81 | SM | Saint Paul, MN | Strait Design Impulse Performance MiataSource | ||
88 | SM | Saint Paul, MN | Interstate Truck Driving School | ||
119 | SM | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
191 | SM | st. louis park, MN | Jungle MotorSports/The Alignment Guy | ||
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | STL | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
83 | MU
Mark Utecht | STL | Stacy, MN |
Class totals: GTL: 1HP: 1ITJ: 2SM: 9STL: 2
Group 2
3
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
36 | SF
Steve Flaten | FM | Burnsville, MN | Pam Flaten | |
1 | FX | Mamaroneck, NY | |||
2 | FX | Boerne, TX | Jensen |
Class totals: FM: 1FX: 2
Group 3
7
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
12 | Vin Closed | Monticello, MN | Parsons sales & Consulting | ||
13 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise | |
22 | BK
Brian Kennedy | Vin Closed | Cannon Falls, MN | F.J.Moore | |
53 | Vin Closed | Saint Michael, MN | Critter Racing | ||
86 | Vin Closed | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
93 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Delano, MN | ||
202 | Vin Closed | Wayzata, MN |
Group 4
10
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SRF | Barnesville, MN | Janssen Machine Co. | ||
08 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
12 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
32 | SRF3 | North Oaks, MN | SRG Autosport | ||
42 | SRF3 | Inver Grove Heights, MN | My WIfe | ||
43 | GE
Greg Eick | SRF3 | White Bear Lake, MN | SRG Autosport | |
51 | SRF3 | Chanhassen, MN | "School's Out" Racing | ||
52 | SRF3 | Bloomington, MN | |||
77 | SRF3 | Maplewood, MN | Sarah and the boys | ||
78 | RJ
Reid Johnson | SRF3 | Naples, FL |
Class totals: SRF: 1SRF3: 9
Group 5
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
15 | ED
Edward Dulski | GT1 | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise | |
6 | ITE1 | Polk City, FL | Wagner Race Products | ||
27 | ML
Matthew Lawson | ITE2 | Lakeville, MN | ||
57 | SPO | Chaska, MN | Stealth Mullet Racing | ||
2 | T3 | Eden Prairie, MN | Orr Autosport | ||
97 | KO
Ken Olson | T3 | Roseville, MN | Promotion Graphix |
Class totals: GT1: 1ITE1: 1ITE2: 1SPO: 1T3: 2
Co-Driver Sat July 3
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Co-Driver Sun July 4
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Work Friday
12
entries
Registration
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DC
Debbie Carton | Registration | Forman, ND |
Registration | Otsego, MN | |
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Steward
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
7
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KC
Karen Carson | Tech | Minneapolis, MN |
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
BH
Bob Hart | Tech | Northfield, MN |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
CS
Cal Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Work Saturday
57
entries
Emergency Services
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
TH
Thomas Hofmann | Emergency Services | Baxter, mn |
CM
Chuck Marcy | Emergency Services | Anoka, MN |
RS
Richard Struve | Emergency Services | Gilbert, IA |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
Flagging & Communications
18
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Corners | Brainerd, MN | |
KB
Kirk Bendix | F&C Corners | Spearfish, SD |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
RB
Robert Brist | F&C Corners | Albert Lea, MN |
AG
Aspen Gau | F&C Corners | Rochester, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
SJ
Scott Johnson | F&C Corners | Plymouth, MN |
MK
Mark Kauffman | F&C Corners | Richfield, MN |
F&C Corners | Minneapolis, MN | |
PO
Pierre-Carl Oger | F&C Corners | Brainerd, MN |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
RR
Robbie Rocheleau | F&C Corners | Brainerd, MN |
RS
Robyn Sawyer | F&C Corners | Rice , MN |
MS
Michelle Smiley | F&C Corners | Brainerd, MN |
JT
Joseph Tackett | F&C Corners | Union Grove, WI |
SY
Sean Yahn | F&C Corners | Minneapolis, MN |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CF
Claire Fuehrer | F&C Race Control | CHASKA, MN |
F&C Race Control | Bloomington, MN | |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
Grid Marshal
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
AI
Adam Iburg | Grid | sauk rapids, MN |
CS
Cal Steffen | Grid | Minneapolis, MN |
Grid | Roseville, MN |
Hospitality for workers and drivers
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DC
Debbie Carton | Hospitality | Forman, ND |
ND
Naomi Donnellan | Hospitality | Minneapolis, MN |
Pit Marshal
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
MI
Michael Iburg | Pits | sauk rapids, MN |
Media/Photog
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Media/Photog | Zimmerman, MN | |
Media/Photog | Saint Paul, MN | |
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Inver Grove Heights, MN |
Registration
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Starter
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
Starter | Savage, MN | |
Starter | St. Paul, Mn |
Steward
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JG
John G Glowaski | Steward | Champlin, MN |
AH
Ann Hefty | Steward | Circle Pines, MN |
Steward | Minnetonka, MN | |
KM
Kathy Maleck | Steward | Ramsey, MN |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Timing and Scoring, computers
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JB
Joan Bendix | Timing & Scoring | Spearfish , SD |
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
NV
Nicolas Von Ahn | Timing & Scoring | Hopkins, MN |
Trophy Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MJ
Mike Jenkins | Trophies | Ramsey, MN |
Work Sunday
53
entries
Emergency Services
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
TH
Thomas Hofmann | Emergency Services | Baxter, mn |
CM
Chuck Marcy | Emergency Services | Anoka, MN |
RS
Richard Struve | Emergency Services | Gilbert, IA |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
Flagging & Communications
15
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Corners | Brainerd, MN | |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
RB
Robert Brist | F&C Corners | Albert Lea, MN |
AG
Aspen Gau | F&C Corners | Rochester, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
SJ
Scott Johnson | F&C Corners | Plymouth, MN |
MK
Mark Kauffman | F&C Corners | Richfield, MN |
F&C Corners | Minneapolis, MN | |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
RR
Robbie Rocheleau | F&C Corners | Brainerd, MN |
RS
Robyn Sawyer | F&C Corners | Rice , MN |
MS
Michelle Smiley | F&C Corners | Brainerd, MN |
JT
Joseph Tackett | F&C Corners | Union Grove, WI |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CF
Claire Fuehrer | F&C Race Control | CHASKA, MN |
F&C Race Control | Bloomington, MN | |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
Grid Marshal
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
AI
Adam Iburg | Grid | sauk rapids, MN |
CS
Cal Steffen | Grid | Minneapolis, MN |
Grid | Roseville, MN |
Hospitality for workers and drivers
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DC
Debbie Carton | Hospitality | Forman, ND |
ND
Naomi Donnellan | Hospitality | Minneapolis, MN |
Pit Marshal
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
MI
Michael Iburg | Pits | sauk rapids, MN |
Media/Photog
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Media/Photog | Zimmerman, MN | |
Media/Photog | Saint Paul, MN | |
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Inver Grove Heights, MN |
Registration
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Starter
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
Starter | Savage, MN | |
Starter | St. Paul, Mn |
Steward
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JG
John G Glowaski | Steward | Champlin, MN |
AH
Ann Hefty | Steward | Circle Pines, MN |
Steward | Minnetonka, MN | |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Timing and Scoring, computers
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JB
Joan Bendix | Timing & Scoring | Spearfish , SD |
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
NV
Nicolas Von Ahn | Timing & Scoring | Hopkins, MN |
Trophy Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MJ
Mike Jenkins | Trophies | Ramsey, MN |
Prep Shop
4
entries
SRG Autosport
4
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
NG
Nate Gundlach | SRG Autosport | Inver Grove Heights, MN | ||
BR
Bradley Roettger | SRG Autosport | Mendota, MN | ||
SRG Autosport | Woodbury , MN | |||
TS
Tamara Schaal | SRG Autosport | Saint Paul, MN |