Entry List
Saturday
52
entries
Course Marshal (Setup and / or Teardown)
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Course Marshal | Maple Valley, WA |
Flagging and Communications
24
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Flags & Comms | Tacoma, WA | |
Flags & Comms | Port Townsend, WA | |
Flags & Comms | Kent, WA | |
TC
Tony Costello | Flags & Comms | Tacoma, WA |
XD
Xavien Davis | Flags & Comms | Tacoma, WA |
ME
Mike Evans | Flags & Comms | Covington, WA |
LF
Lee Fjellanger | Flags & Comms | Lynnwood, WA |
GH
Gary Hallberg | Flags & Comms | Renton, WA |
DH
Dean Huskey | Flags & Comms | Tacoma, WA |
PJ
Patrick Johnson | Flags & Comms | Lacey, WA |
FK
Frank Keller | Flags & Comms | Tacoma, WA |
Flags & Comms | Tacoma, WA | |
Flags & Comms | Surrey, BC | |
Flags & Comms | Hillsboro, OR | |
Flags & Comms | Hillsboro, OR | |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Flags & Comms | Kent, WA |
JM
Joshua Mason | Flags & Comms | Tacoma, WA |
GM
Gregory Miller | Flags & Comms | Langley, WA |
Flags & Comms | Auburn, WA | |
KR
Kristen Reimers | Flags & Comms | Sedro Woolley, WA |
Flags & Comms | Surrey, BC | |
MS
Matthew Spears | Flags & Comms | Tacoma, WA |
DS
Dakota Surovchak | Flags & Comms | Tacoma, WA |
Flags & Comms | San Pedro, CA |
Timing / Scoring
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
LB
Linda Blackburn | Timing / Scoring | Vancouver, WA |
BC
Bruce Cockle | Timing / Scoring | Sammamish, WA |
Race Control
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Control | Maple Ridge, BC | |
BM
Bob Mearns | Race Control | Woodinville, WA |
Drivers Services
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MF
Marie Fjellanger | Drivers Services | Lynwood, WA |
Drivers Services | EVERETT, WA |
Technical Inspection
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
TJ
Tim Julian | Technical Inspection | Puyallup, WA |
Technical Inspection | Bonney Lake, WA |
Safety Truck, Fire, Ambulance
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Emergency & Safety | Ridgefield, WA | |
Emergency & Safety | Auburn, WA |
ICSCC Official
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
ICSCC Official | Portland, OR |
Starter
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Starter | Mukilteo, WA | |
RY
Ray Yost | Starter | Olympia, WA |
Pre-Grid
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DA
Denise Anderson | Pre-Grid | Woodinville, WA |
WB
Ward Bettes | Pre-Grid | North Bend, WA |
VD
Valerie Dare | Pre-Grid | New Westminster, BC |
Pace Car
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
PE
Phil Edwards | Pace Car | Tacoma, WA |
Pace Car | Olympia, WA |
Official Race Personnel not otherwise listed
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Boyd | Other | Sammamish, WA |
Other | Mesa, AZ | |
WM
William Marquiss | Other | Tacoma, WA |
Other | Sammamish, WA | |
MZ
Mary Zeitner | Other | Lynnwood, WA |
Photographer - Non-race personnel
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Photographer | North Bend, WA |
Vendor (Merchandise, Towing, Tires, Food, etc.)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Ana Collins | Vendor | Bremerton, WA |
AC
Andy Collins | Vendor | Bremerton, WA |
GM
Greg Marshall | Vendor | Bremerton, WA |
Sunday
54
entries
Course Marshal (Setup and / or Teardown)
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Course Marshal | Maple Valley, WA |
Flagging and Communications
26
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
RA
Robin Adrianse | Flags & Comms | Seattle, WA |
Flags & Comms | Tacoma, WA | |
Flags & Comms | Port Townsend, WA | |
Flags & Comms | Kent, WA | |
JB
Jeanne Briggs | Flags & Comms | gig harbor, WA |
TC
Tony Costello | Flags & Comms | Tacoma, WA |
XD
Xavien Davis | Flags & Comms | Tacoma, WA |
ME
Mike Evans | Flags & Comms | Covington, WA |
LF
Lee Fjellanger | Flags & Comms | Lynnwood, WA |
GH
Gary Hallberg | Flags & Comms | Renton, WA |
DH
Dean Huskey | Flags & Comms | Tacoma, WA |
PJ
Patrick Johnson | Flags & Comms | Lacey, WA |
FK
Frank Keller | Flags & Comms | Tacoma, WA |
Flags & Comms | Tacoma, WA | |
Flags & Comms | Surrey, BC | |
Flags & Comms | Hillsboro, OR | |
Flags & Comms | Hillsboro, OR | |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Flags & Comms | Kent, WA |
JM
Joshua Mason | Flags & Comms | Tacoma, WA |
GM
Gregory Miller | Flags & Comms | Langley, WA |
Flags & Comms | Auburn, WA | |
KR
Kristen Reimers | Flags & Comms | Sedro Woolley, WA |
Flags & Comms | Surrey, BC | |
MS
Matthew Spears | Flags & Comms | Tacoma, WA |
DS
Dakota Surovchak | Flags & Comms | Tacoma, WA |
Flags & Comms | Seattle, WA |
Timing / Scoring
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
LB
Linda Blackburn | Timing / Scoring | Vancouver, WA |
BC
Bruce Cockle | Timing / Scoring | Sammamish, WA |
Race Control
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Control | Maple Ridge, BC | |
BM
Bob Mearns | Race Control | Woodinville, WA |
Drivers Services
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MF
Marie Fjellanger | Drivers Services | Lynwood, WA |
Drivers Services | EVERETT, WA |
Technical Inspection
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
TJ
Tim Julian | Technical Inspection | Puyallup, WA |
Technical Inspection | Bonney Lake, WA |
Safety Truck, Fire, Ambulance
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Emergency & Safety | Ridgefield, WA | |
Emergency & Safety | Auburn, WA |
ICSCC Official
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
ICSCC Official | Portland, OR |
Starter
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Starter | Mukilteo, WA | |
RY
Ray Yost | Starter | Olympia, WA |
Pre-Grid
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DA
Denise Anderson | Pre-Grid | Woodinville, WA |
WB
Ward Bettes | Pre-Grid | North Bend, WA |
VD
Valerie Dare | Pre-Grid | New Westminster, BC |
Pace Car
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
PE
Phil Edwards | Pace Car | Tacoma, WA |
Pace Car | Olympia, WA |
Official Race Personnel not otherwise listed
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Boyd | Other | Sammamish, WA |
Other | Mesa, AZ | |
WM
William Marquiss | Other | Tacoma, WA |
Other | Sammamish, WA | |
MZ
Mary Zeitner | Other | Lynnwood, WA |
Photographer - Non-race personnel
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Photographer | North Bend, WA |
Vendor (Merchandise, Towing, Tires, Food, etc.)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Ana Collins | Vendor | Bremerton, WA |
AC
Andy Collins | Vendor | Bremerton, WA |
GM
Greg Marshall | Vendor | Bremerton, WA |