Entry List
FRIDAY
53
entries
Other non specified volunteer - TBD
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Other (SS) | PUYALLUP, WA |
Course Marshall
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PE
Phil Edwards | CsM (SS) | Tacoma, WA |
CsM (SS) | Lake Forest Park, WA | |
MV
Marc Von Stubbe | CsM (SS) | Enumclaw, WA |
Race Control
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Cntrl (SS) | Lakebay, Washington |
Driver Services
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DA
Dawn Anderson | DrvS (SS) | University Place, WA |
RB
Ricky Lee Berger | DrvS (SS) | |
DH
Debbie Haley | DrvS (SS) | DesMoines, Wa |
Emergency
6
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Bowman | E-Crew (SS) | Centralia, WA |
JL
Jerry Lee | E-Crew (SS) | Spokane, WA |
E-Crew (SS) | Rochester, WA | |
JN
John Nelson | E-Crew (SS) | Enumclaw, WA |
E-Crew (SS) | Spokane, WA | |
DW
Daryl "DW" Wheeler | E-Crew (SS) |
Flagging and Communication
13
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
F&C (SS) | Everett, WA | |
ME
Mike Evans | F&C (SS) | Covington, WA |
jf
jason frautschi | F&C (SS) | Seattle, WA |
JG
Jon Gilstrom | F&C (SS) | Olympia, WA |
MH
Mike Harms | F&C (SS) | Everett, WA |
TH
Ted Herb | F&C (SS) | Redmond, WA |
CJ
Chase Johnson | F&C (SS) | Centralia, WA |
GM
Gregory Miller | F&C (SS) | Langley, WA |
MN
Mark Nolte | F&C (SS) | Renton, WA |
F&C (SS) | Everett, WA | |
GR
Griffin Richert | F&C (SS) | Fall City, WA |
F&C (SS) | Surrey, BC | |
MZ
Mary Zeitner | F&C (SS) | Lynnwood, WA |
Pre Grid and/or Hot Pit
6
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
WB
Ward Bettes | G/HP (SS) | NORTH BEND, WA |
PJ
Philip Jones | G/HP (SS) | Covington, WA |
G/HP (SS) | Spokane, WA | |
HS
Howard Scartozzi | G/HP (SS) | Kent, WA |
RV
Roxann Vine | G/HP (SS) | ENUMCLAW, WA |
SV
Scot Vine | G/HP (SS) | Tacoma, WA |
Hospitality
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Host (SS) | Seattle, WA |
Media
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PK
Patrick Krohn | Media (SS) | Bellevue, WA |
Pace/Safety Car
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PC (SS) | White Rock, BC | |
MW
Myles Winbigler | PC (SS) | Bellevue, WA |
Race Chairman
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Boyd | R-Chair (SS) | Sammamish, WA |
R-Chair (SS) | Monroe, WA |
Registration
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
LG
Linda Grass | Reg (SS) | Lakebay, WA |
RH
Richard Halford | Reg (SS) | Kent, WA |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Reg (SS) | Kent, WA |
Reg (SS) | Lakebay, WA |
Starter & Re-entry
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DG
Darren Glaser | Start (SS) | Burley, WA |
Start (SS) | Mukilteo, WA | |
RY
Ray Yost | Start (SS) | Olympia, WA |
Steward
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RG
Robert H Grass, Jr. | STW (SS) | Lakebay, WA |
KJ
Ken Jones | STW (SS) | Everett, WA |
Scruitineering
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Tech (SS) | Olympia, WA | |
AL
Al Lancaster | Tech (SS) | Federal Way, WA |
AL
Arsenio Locsin | Tech (SS) | Issaquah, WA |
CR
Corky Russell | Tech (SS) | Sammamish, WA |
Timing and Scoring
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SG
Susie Glaser | T&S (SS) | Burley, WA |
SATURDAY
72
entries
Other non specified volunteer - TBD
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Other (SS) | PUYALLUP, WA |
Course Marshall
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PE
Phil Edwards | CsM (SS) | Tacoma, WA |
MV
Marc Von Stubbe | CsM (SS) | Enumclaw, WA |
Race Control
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Cntrl (SS) | Port Townsend, WA | |
Cntrl (SS) | Lakebay, Washington | |
Cntrl (SS) | Puyallup, WA |
Driver Services
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DA
Dawn Anderson | DrvS (SS) | University Place, WA |
RB
Ricky Lee Berger | DrvS (SS) | |
DH
Debbie Haley | DrvS (SS) | DesMoines, Wa |
Emergency
6
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Bowman | E-Crew (SS) | Centralia, WA |
JL
Jerry Lee | E-Crew (SS) | Spokane, WA |
E-Crew (SS) | Rochester, WA | |
JN
John Nelson | E-Crew (SS) | Enumclaw, WA |
E-Crew (SS) | Spokane, WA | |
DW
Daryl "DW" Wheeler | E-Crew (SS) |
Flagging and Communication
24
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
F&C (SS) | Everett, WA | |
F&C (SS) | Kent, WA | |
TB
Troy Brown | F&C (SS) | Federal way, WA |
DC
Daniel Cluphf | F&C (SS) | Seattle, WA |
F&C (SS) | Olympia, WA | |
ME
Mike Evans | F&C (SS) | Covington, WA |
jf
jason frautschi | F&C (SS) | Seattle, WA |
JG
Jon Gilstrom | F&C (SS) | Olympia, WA |
LG
Lisa Graham | F&C (SS) | Seattle, WA |
F&C (SS) | Seattle, WA | |
GH
Gary Hallberg | F&C (SS) | Renton, WA |
MH
Mike Harms | F&C (SS) | Everett, WA |
TH
Ted Herb | F&C (SS) | Redmond, WA |
DK
David Kentala | F&C (SS) | Renton, WA |
GM
Gregory Miller | F&C (SS) | Langley, WA |
NM
Nathan Muntz | F&C (SS) | Everett, WA |
MN
Mark Nolte | F&C (SS) | Renton, WA |
F&C (SS) | SEATTLE, WA | |
F&C (SS) | Everett, WA | |
GR
Griffin Richert | F&C (SS) | Fall City, WA |
F&C (SS) | Surrey, BC | |
F&C (SS) | Vashon, WA | |
GS
Gabe Sieber | F&C (SS) | Portland, OR |
F&C (SS) | EVERETT, WA |
Pre Grid and/or Hot Pit
6
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
WB
Ward Bettes | G/HP (SS) | NORTH BEND, WA |
PJ
Philip Jones | G/HP (SS) | Covington, WA |
G/HP (SS) | Canby, OR | |
G/HP (SS) | Spokane, WA | |
RV
Roxann Vine | G/HP (SS) | ENUMCLAW, WA |
SV
Scot Vine | G/HP (SS) | Tacoma, WA |
Hospitality
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Host (SS) | Seattle, WA |
Media
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PK
Patrick Krohn | Media (SS) | Bellevue, WA |
Pace/Safety Car
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PC (SS) | White Rock, BC | |
MW
Myles Winbigler | PC (SS) | Bellevue, WA |
Race Chairman
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Boyd | R-Chair (SS) | Sammamish, WA |
R-Chair (SS) | Monroe, WA |
Registration
5
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RH
Richard Halford | Reg (SS) | Kent, WA |
Reg (SS) | Woodinville, WA | |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Reg (SS) | Kent, WA |
Reg (SS) | Lakebay, WA | |
MZ
Mary Zeitner | Reg (SS) | Lynnwood, WA |
Starter & Re-entry
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DG
Darren Glaser | Start (SS) | Burley, WA |
Start (SS) | Mukilteo, WA | |
Start (SS) | Port Orchard, WA | |
RY
Ray Yost | Start (SS) | Olympia, WA |
Steward
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RG
Robert H Grass, Jr. | STW (SS) | Lakebay, WA |
JH
James C Huffington | STW (SS) | Edmonds, WA |
KJ
Ken Jones | STW (SS) | Everett, WA |
JM
John Martinsen | STW (SS) | Bellevue, WA |
Scruitineering
5
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RB
Roger Braford | Tech (SS) | Tacoma, WA |
AB
Allan Brownie | Tech (SS) | |
AL
Al Lancaster | Tech (SS) | Federal Way, WA |
AL
Arsenio Locsin | Tech (SS) | Issaquah, WA |
CR
Corky Russell | Tech (SS) | Sammamish, WA |
Timing and Scoring
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SG
Susie Glaser | T&S (SS) | Burley, WA |
LG
Linda Grass | T&S (SS) | Lakebay, WA |
MM
Mike Martin | T&S (SS) | Camano Island, WA |
SUNDAY
65
entries
Other non specified volunteer - TBD
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Other (SS) | PUYALLUP, WA |
Course Marshall
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PE
Phil Edwards | CsM (SS) | Tacoma, WA |
MV
Marc Von Stubbe | CsM (SS) | Enumclaw, WA |
Race Control
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Cntrl (SS) | Lakebay, Washington | |
Cntrl (SS) | Puyallup, WA |
Driver Services
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DA
Dawn Anderson | DrvS (SS) | University Place, WA |
RB
Ricky Lee Berger | DrvS (SS) | |
DH
Debbie Haley | DrvS (SS) | DesMoines, Wa |
Emergency
6
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Bowman | E-Crew (SS) | Centralia, WA |
JL
Jerry Lee | E-Crew (SS) | Spokane, WA |
E-Crew (SS) | Rochester, WA | |
JN
John Nelson | E-Crew (SS) | Enumclaw, WA |
E-Crew (SS) | Spokane, WA | |
DW
Daryl "DW" Wheeler | E-Crew (SS) |
Flagging and Communication
19
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
F&C (SS) | Everett, WA | |
F&C (SS) | Kent, WA | |
TB
Troy Brown | F&C (SS) | Federal way, WA |
F&C (SS) | Olympia, WA | |
ME
Mike Evans | F&C (SS) | Covington, WA |
jf
jason frautschi | F&C (SS) | Seattle, WA |
LG
Lisa Graham | F&C (SS) | Seattle, WA |
F&C (SS) | Seattle, WA | |
GH
Gary Hallberg | F&C (SS) | Renton, WA |
MH
Mike Harms | F&C (SS) | Everett, WA |
TH
Ted Herb | F&C (SS) | Redmond, WA |
F&C (SS) | Kent, WA | |
GM
Gregory Miller | F&C (SS) | Langley, WA |
MN
Mark Nolte | F&C (SS) | Renton, WA |
F&C (SS) | SEATTLE, WA | |
F&C (SS) | Everett, WA | |
GR
Griffin Richert | F&C (SS) | Fall City, WA |
F&C (SS) | Surrey, BC | |
GS
Gabe Sieber | F&C (SS) | Portland, OR |
Pre Grid and/or Hot Pit
8
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
WB
Ward Bettes | G/HP (SS) | NORTH BEND, WA |
PJ
Philip Jones | G/HP (SS) | Covington, WA |
CM
Carson Miller | G/HP (SS) | |
G/HP (SS) | Canby, OR | |
G/HP (SS) | Spokane, WA | |
HS
Howard Scartozzi | G/HP (SS) | Kent, WA |
RV
Roxann Vine | G/HP (SS) | ENUMCLAW, WA |
SV
Scot Vine | G/HP (SS) | Tacoma, WA |
Hospitality
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
Host (SS) | Seattle, WA |
Media
1
entry
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PK
Patrick Krohn | Media (SS) | Bellevue, WA |
Pace/Safety Car
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
PC (SS) | White Rock, BC | |
PC (SS) | monroe, wa | |
MW
Myles Winbigler | PC (SS) | Bellevue, WA |
Race Chairman
2
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
BB
Bruce Boyd | R-Chair (SS) | Sammamish, WA |
R-Chair (SS) | Monroe, WA |
Registration
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RH
Richard Halford | Reg (SS) | Kent, WA |
LL
Lynn Lyscio-Evans | Reg (SS) | Kent, WA |
Reg (SS) | Lakebay, WA |
Starter & Re-entry
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
DG
Darren Glaser | Start (SS) | Burley, WA |
Start (SS) | Mukilteo, WA | |
RY
Ray Yost | Start (SS) | Olympia, WA |
Steward
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RG
Robert H Grass, Jr. | STW (SS) | Lakebay, WA |
JH
James C Huffington | STW (SS) | Edmonds, WA |
KJ
Ken Jones | STW (SS) | Everett, WA |
JM
John Martinsen | STW (SS) | Bellevue, WA |
Scruitineering
4
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
RB
Roger Braford | Tech (SS) | Tacoma, WA |
AB
Allan Brownie | Tech (SS) | |
AL
Al Lancaster | Tech (SS) | Federal Way, WA |
CR
Corky Russell | Tech (SS) | Sammamish, WA |
Timing and Scoring
3
entries
Name | Class Modifier | Hometown |
---|---|---|
SG
Susie Glaser | T&S (SS) | Burley, WA |
LG
Linda Grass | T&S (SS) | Lakebay, WA |
MM
Mike Martin | T&S (SS) | Camano Island, WA |