Entry List
Reg Sat
26
entries
Group 1
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
80 | TA
Tex Arnold | FA | Parker, CO | ||
15 | FB | Pueblo West, CO | Cox Electric LLC | ||
56 | FB | Colorado Springs, CO | M3 Tech | ||
31 | PI
Pete Ingwersen | FC | Los Lunas, NM | Ingwersen Enterprises, LLC | |
37 | BK
Bill Kephart | FF | Colorado Springs, CO | ||
34 | CF | Colorado Springs, CO |
Class totals: CF: 1FA: 1FB: 2FC: 1FF: 1
Group 2
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
72 | SRF | Muleshoe, TX | LaRue, Jacob's Ladder | ||
74 | DP
David Pheteplace | SRF | Monument, Colorado | LaRue Racing | |
99 | SRF | Colorado Springs, CO | Teamwork Motorsports/Dog Gone Racing/Bald Flaggers of America | ||
11 | KS
Keith Slankard | SM | Lafayette, CO | BluArc Racing, Hoosier, Mazdaspeed | |
13 | RT
Ricardo Taladriz | SM | Thornton, CO | ||
78 | KW
Kyle Watkins | SM | Broomfield, CO | Sector Purple Racing | |
30 | PF
Patrick Frank | S7 | Aurora, CO | 30 Hour Famine | |
72 | BS
Bill Seifert | T4 | Pleasant View, TN | Honda, Hoosier | |
84 | T4 | Franktown, CO | BF Goodrich, Hawk Performance |
Class totals: S7: 1SM: 3SRF: 3T4: 2
Group 3
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
0 | GT3 | Cairo, NE | Herman Plumbing Co., Inc. | ||
51 | NC
Nicholas Caruso | STU | Denver, CO | SCR Performance | |
68 | MF
Mark Foust | STU | Bailey, CO | SCR Performance/Built-By-Bones/HPD | |
96 | CD
Cedric Donohoo | ITS | Arvada, CO | Mazda of Lakewood, Drone Motorsport, Sundance Window Tint, Alpine Air | |
14 | EP | Bailey, CO | Nissan | ||
53 | GR
Guy Ruse | EP | Boulder, CO | BIG CHOICE Brewing | |
05 | BL
Brent Louzon | FP | Fountain, CO | ||
45 | RC
Rafer Chambers | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier/Mazdaspeed | |
88 | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier,Mazda,RaceToWinTeam | ||
90 | RC
Robert Cancellieri | FP | Pueblo West, CO | ||
81 | HP | Aurora, CO | NONE / WANTED |
Class totals: EP: 2FP: 4GT3: 1HP: 1ITS: 1STU: 2
Reg Sat 2
26
entries
Group 1
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
80 | TA
Tex Arnold | FA | Parker, CO | ||
15 | FB | Pueblo West, CO | Cox Electric LLC | ||
56 | FB | Colorado Springs, CO | M3 Tech | ||
31 | PI
Pete Ingwersen | FC | Los Lunas, NM | Ingwersen Enterprises, LLC | |
37 | BK
Bill Kephart | FF | Colorado Springs, CO | ||
34 | CF | Colorado Springs, CO |
Class totals: CF: 1FA: 1FB: 2FC: 1FF: 1
Group 2
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
72 | SRF | Muleshoe, TX | LaRue, Jacob's Ladder | ||
74 | DP
David Pheteplace | SRF | Monument, Colorado | LaRue Racing | |
99 | SRF | Colorado Springs, CO | Teamwork Motorsports/Dog Gone Racing/Bald Flaggers of America | ||
11 | KS
Keith Slankard | SM | Lafayette, CO | BluArc Racing, Hoosier, Mazdaspeed | |
13 | RT
Ricardo Taladriz | SM | Thornton, CO | ||
78 | KW
Kyle Watkins | SM | Broomfield, CO | Sector Purple Racing | |
30 | PF
Patrick Frank | S7 | Aurora, CO | 30 Hour Famine | |
72 | BS
Bill Seifert | T4 | Pleasant View, TN | Honda, Hoosier | |
84 | T4 | Franktown, CO | BF Goodrich, Hawk Performance |
Class totals: S7: 1SM: 3SRF: 3T4: 2
Group 3
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
0 | GT3 | Cairo, NE | Herman Plumbing Co., Inc. | ||
51 | NC
Nicholas Caruso | STU | Denver, CO | SCR Performance | |
68 | MF
Mark Foust | STU | Bailey, CO | SCR Performance/Built-By-Bones/HPD | |
96 | CD
Cedric Donohoo | ITS | Arvada, CO | Mazda of Lakewood, Drone Motorsport, Sundance Window Tint, Alpine Air | |
14 | EP | Bailey, CO | Nissan | ||
53 | GR
Guy Ruse | EP | Boulder, CO | BIG CHOICE Brewing | |
05 | BL
Brent Louzon | FP | Fountain, CO | ||
45 | RC
Rafer Chambers | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier/Mazdaspeed | |
88 | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier,Mazda,RaceToWinTeam | ||
90 | RC
Robert Cancellieri | FP | Pueblo West, CO | ||
81 | HP | Aurora, CO | NONE / WANTED |
Class totals: EP: 2FP: 4GT3: 1HP: 1ITS: 1STU: 2
Reg Sun
26
entries
Group 1
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
80 | TA
Tex Arnold | FA | Parker, CO | ||
15 | FB | Pueblo West, CO | Cox Electric LLC | ||
56 | FB | Colorado Springs, CO | M3 Tech | ||
31 | PI
Pete Ingwersen | FC | Los Lunas, NM | Ingwersen Enterprises, LLC | |
37 | BK
Bill Kephart | FF | Colorado Springs, CO | ||
34 | CF | Colorado Springs, CO |
Class totals: CF: 1FA: 1FB: 2FC: 1FF: 1
Group 2
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
72 | SRF | Muleshoe, TX | LaRue, Jacob's Ladder | ||
74 | DP
David Pheteplace | SRF | Monument, Colorado | LaRue Racing | |
99 | SRF | Colorado Springs, CO | Teamwork Motorsports/Dog Gone Racing/Bald Flaggers of America | ||
11 | KS
Keith Slankard | SM | Lafayette, CO | BluArc Racing, Hoosier, Mazdaspeed | |
13 | RT
Ricardo Taladriz | SM | Thornton, CO | ||
78 | KW
Kyle Watkins | SM | Broomfield, CO | Sector Purple Racing | |
30 | PF
Patrick Frank | S7 | Aurora, CO | 30 Hour Famine | |
72 | BS
Bill Seifert | T4 | Pleasant View, TN | Honda, Hoosier | |
84 | T4 | Franktown, CO | BF Goodrich, Hawk Performance |
Class totals: S7: 1SM: 3SRF: 3T4: 2
Group 3
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
0 | GT3 | Cairo, NE | Herman Plumbing Co., Inc. | ||
51 | NC
Nicholas Caruso | STU | Denver, CO | SCR Performance | |
68 | MF
Mark Foust | STU | Bailey, CO | SCR Performance/Built-By-Bones/HPD | |
96 | CD
Cedric Donohoo | ITS | Arvada, CO | Mazda of Lakewood, Drone Motorsport, Sundance Window Tint, Alpine Air | |
14 | EP | Bailey, CO | Nissan | ||
53 | GR
Guy Ruse | EP | Boulder, CO | BIG CHOICE Brewing | |
05 | BL
Brent Louzon | FP | Fountain, CO | ||
45 | RC
Rafer Chambers | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier/Mazdaspeed | |
88 | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier,Mazda,RaceToWinTeam | ||
90 | RC
Robert Cancellieri | FP | Pueblo West, CO | ||
81 | HP | Aurora, CO | NONE / WANTED |
Class totals: EP: 2FP: 4GT3: 1HP: 1ITS: 1STU: 2
Reg Sun 2
26
entries
Group 1
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
80 | TA
Tex Arnold | FA | Parker, CO | ||
15 | FB | Pueblo West, CO | Cox Electric LLC | ||
56 | FB | Colorado Springs, CO | M3 Tech | ||
31 | PI
Pete Ingwersen | FC | Los Lunas, NM | Ingwersen Enterprises, LLC | |
37 | BK
Bill Kephart | FF | Colorado Springs, CO | ||
34 | CF | Colorado Springs, CO |
Class totals: CF: 1FA: 1FB: 2FC: 1FF: 1
Group 2
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
72 | SRF | Muleshoe, TX | LaRue, Jacob's Ladder | ||
74 | DP
David Pheteplace | SRF | Monument, Colorado | LaRue Racing | |
99 | SRF | Colorado Springs, CO | Teamwork Motorsports/Dog Gone Racing/Bald Flaggers of America | ||
11 | KS
Keith Slankard | SM | Lafayette, CO | BluArc Racing, Hoosier, Mazdaspeed | |
13 | RT
Ricardo Taladriz | SM | Thornton, CO | ||
78 | KW
Kyle Watkins | SM | Broomfield, CO | Sector Purple Racing | |
30 | PF
Patrick Frank | S7 | Aurora, CO | 30 Hour Famine | |
72 | BS
Bill Seifert | T4 | Pleasant View, TN | Honda, Hoosier | |
84 | T4 | Franktown, CO | BF Goodrich, Hawk Performance |
Class totals: S7: 1SM: 3SRF: 3T4: 2
Group 3
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
0 | GT3 | Cairo, NE | Herman Plumbing Co., Inc. | ||
51 | NC
Nicholas Caruso | STU | Denver, CO | SCR Performance | |
68 | MF
Mark Foust | STU | Bailey, CO | SCR Performance/Built-By-Bones/HPD | |
96 | CD
Cedric Donohoo | ITS | Arvada, CO | Mazda of Lakewood, Drone Motorsport, Sundance Window Tint, Alpine Air | |
14 | EP | Bailey, CO | Nissan | ||
53 | GR
Guy Ruse | EP | Boulder, CO | BIG CHOICE Brewing | |
05 | BL
Brent Louzon | FP | Fountain, CO | ||
45 | RC
Rafer Chambers | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier/Mazdaspeed | |
88 | FP | Colorado Springs, CO | Hoosier,Mazda,RaceToWinTeam | ||
90 | RC
Robert Cancellieri | FP | Pueblo West, CO | ||
81 | HP | Aurora, CO | NONE / WANTED |
Class totals: EP: 2FP: 4GT3: 1HP: 1ITS: 1STU: 2
Volunteers
22
entries
Course Marshall
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Andrew Chick | Course | Lafayette , CO |
Emergency Services
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Andrew Chick | Emerg | Lafayette , CO |
Flagging and Communication
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
GB
Grayson Brumfield | F&C | Arvada, CO |
DH
Doug Hemperly | F&C | Pueblo West, CO |
F&C | Golden, CO | |
F&C | Arvada, CO | |
JM
Jim Mikkelsen | F&C | Colorado Springs, CO |
JM
Jim Millard | F&C | Colorado Springs, CO |
KM
Kyle Miller | F&C | Denver, CO |
TM
Timothy Mulvey | F&C | Aurora, CO |
Pit and Grid
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
TM
Teresa Massey | Pit | Littleton, CO |
Race Administration
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JE
Judy Eddy | Race | Polk City, Ia |
CF
Chris Frank | Race | Aurora, CO |
Registration
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DD
Damon DeSoto | Reg | Hayden, ID |
AH
Ann Hickey | Reg | Hayden, ID |
Starters
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Starters | Orchard Park, NY |
Stewards
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BE
Bob Eddy | Stewards | Polk City, IA |
Stewards | Stone Mountain, GA | |
PS
Phil Shuey | Stewards | Centennial, CO |
LS
Leigh Swan | Stewards | Aurora, CO |
Timing and Scoring
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
T&S | Aurora, CO | |
PF
Patrick Frank | T&S | Aurora, CO |