Entry List
Drivers
45
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CA
Cameron Aach | Dallas, TX | |
AA
Alin Akbar | Rosemont, MN | |
Elko New Market, MN | ||
TB
Tony Bergmann-Porter | Minneapolis, MN | |
Brooklyn Center, MN | ||
TD
Thomas Dobrick | Shoreview, MN | |
EG
Eric Galler | Saint Paul, MN | |
BLoomington, MN | ||
Bloomington, MN | ||
Mounds View, MN | ||
JG
Jon Glover | ||
JH
Jim Haase | Maplewood, MN | |
NH
Nate Heers | Owatonna, MN | |
Durand, WI | ||
JH
John Hestekin | SHAKOPEE, MN | |
DH
DANIELLE HINCKLEY | PRESCOTT, WI | |
Andover, MN | ||
RJ
Randy Johnson | Mendota Heights, MN | |
MJ
Matthew P. Jones | Bloomington, MN | |
AK
Ashley Kees | Saint Paul, MN | |
Prescott, WI | ||
AK
Andre Kuhn | St. Paul, MN | |
TK
Tristin Kuiken | Andover, MN | |
DL
David LaFavor | Shakopee, MN | |
AL
Alexia Lehman | Champlin, MN | |
Minneapolis, MN | ||
RL
Rick Lommen | Onalaska, WI | |
TL
Tyler Lommen | Onalaska, WI | |
CM
Connor MacGregor | Fargo, ND | |
SM
Steve Michael | Minneapolis, MN | |
Owatonna, MN | ||
EN
Eric Nadeau | Apple Valley, MN | |
Savage, MN | ||
MP
Mike Proulx | Saint Paul, MN | |
Minneapolis, MN | ||
JR
Jake Rogers | Rochester, Mn | |
MS
Michael Schweyen | Rochester, MN | |
BS
Ben Sonnek | Mahtomedi, MN | |
Minneapolis, MN | ||
MS
Michael Stewart | Wayzata, MN | |
DV
Durand Van Arnem | Apple Valley, MN | |
DW
David Walgren | Andover, MN | |
GW
Gary Wereley | Duluth, MN | |
Minneapolis, MN |
Personal Driving EXperience
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MK
Michael Kitowski | PDX | Burnsville, MN |
Instructors & Workers
45
entries
Course Marshal
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DA
Dan Alfveby | Course Marshal | St Cloud, MN |
Emergency Services
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
Flagging & Communications
7
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DB
Dan Balto | F&C Corners | Minneapolis, MN |
F&C Corners | Burnsville, MN | |
WC
Will Cammack | F&C Corners | Saint Paul, MN |
KC
Karen Carson | F&C Corners | Minneapolis, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
F&C Corners | Inver Grove Heights, MN | |
F&C Corners | St. Paul, Mn |
Race Control
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KG
Kathy Gillen | F&C Race Control | Elk River, MN |
Grid Marshal
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
SC
Siddhartha Chadda | Grid | hopkins, MN |
Paddock Control
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BR
Bradley Roettger | Paddock | Mendota, MN |
Media/Photog
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DW
David Wang | Media/Photog | Bloomington, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Woodbury , MN |
Registration
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
TS
Tamara Schaal | Registration | Saint Paul, MN |
Steward
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Steward | Minnetonka, MN | |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
NG
Nate Gundlach | Tech | Inver Grove Heights, MN |
PDX Instructor
18
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JB
James Bahner | Instructor | Hudson, WI |
KB
Kirk Bendix | Instructor | Spearfish, SD |
Instructor | Robbinsdale, MN | |
Instructor | Inver Grove Hts, MN | |
SF
Steve Flaten | Instructor | Burnsville, MN |
AG
Anthony Govin | Instructor | Menomonie, WI |
Instructor | Farmington, MN | |
NJ
Nick Johannes | Instructor | Minneapolis, MN |
Instructor | st. louis park, MN | |
CL
Cody Lindman | Instructor | Saint Paul, MN |
Instructor | Maplewood, MN | |
EN
Erik Nelson | Instructor | Stillwater, MN |
CP
Chuck Porter | Instructor | Plymouth, MN |
MS
Michael Stewart | Instructor | Wayzata, MN |
MU
Mark Utecht | Instructor | Stacy, MN |
Instructor | Saint Paul, MN | |
AY
Alan Yau | Instructor | Maple Grove, MN |
JZ
John Zeirke | Instructor | Blaine, MN |
Other, not sure
9
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Other/New Volunteer | Inver Grove Heights, MN | |
SK
Sergey Karachenets | Other/New Volunteer | Corcoran, MN |
CL
Christine Leamons | Other/New Volunteer | New Hope, MN |
EP
Emmic Paskar | Other/New Volunteer | Ramsey , MN |
JS
James Shockency II | Other/New Volunteer | Champlin, MN |
DS
David Staples | Other/New Volunteer | Andover, MN |
DS
David Stolhanske | Other/New Volunteer | Minneapolis, MN |
MS
Michael Svard | Other/New Volunteer | Brooklyn Park, MN |
JT
Jolene Traxler | Other/New Volunteer | Minneapolis, MN |