Entry List
CTT
2
entries
Group 2
2
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
JB
Jason Brandt | CTT | Denver, CO | ||
CTT | Lakewood, CO |
Double Regional Event
29
entries
Group 1
16
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
31 | PI
Pete Ingwersen | FC | Los Lunas, NM | Ingwersen Enterprises, LLC | |
30 | JC
James Christian | FF | Boulder, CO | ||
66 | AM
Andy Melvin | FF | Lakewood, CO | American Pen Company | |
8 | FV | Lakewood, CO | Sidewinder Racing | ||
8 | FV | Aurora, CO | Sidewinder Racing | ||
72 | FV | Littleton, CO | WogrinMotorsport | ||
97 | FV | Loveland, CO | Larimer Suicide Center, Poudre Sports Car | ||
2 | SL
Seth Letterly | CF | Milliken, CO | Letterly Farms | |
05 | MK
Mike Kunz | CF | Colorado Springs, CO | ||
18 | CF | Arvada, CO | Westwoods Motor Classics | ||
23 | BA
Bob Abrams | CF | Longmont, CO | ||
34 | CF | Colorado Springs, CO | |||
78 | AL
Allen Letterly | CF | Eaton, CO | ||
81 | CF | Littleton, CO | WogrinMotorsport | ||
116 | RM
Robert Melvin | CF | lakewood, CO | Front Range Motorsports | |
444 | CF | Pueblo West, CO |
Class totals: CF: 9FC: 1FF: 2FV: 4
Group 3
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
8 | SRF | Thornton, CO | JCR | ||
10 | MC
Michael C Cameron | SRF | Highlands Ranch, CO | ||
91 | JT
Jim Tibor Jr. | SRF | Silver Plume, CO | Intec Sales Co. | |
41 | JN
James E Nelson | SRF3 | Westminster, CO | LaRue Motorsports | |
74 | DP
David Pheteplace | SRF3 | Monument, Colorado | LaRue Racing | |
30 | PF
Patrick Frank | S7 | Aurora, CO | 30 Hour Famine |
Class totals: S7: 1SRF: 3SRF3: 2
Group 5
7
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
7 | T3 | Aurora, CO | Illusion Motorsports, Nissan-NISMO, Cobalt Friction | ||
84 | T4 | Franktown, CO | BF Goodrich, Hawk Performance | ||
96 | CD
Cedric Donohoo | ITS | Arvada, CO | Mazda of Lakewood, Drone Motorsport, Sundance Window Tint, Alpine Air | |
30 | TA
Tex Arnold | EP | Parker, CO | ||
53 | GR
Guy Ruse | EP | Boulder, CO | BIG CHOICE Brewing | |
90 | RC
Robert Cancellieri | FP | Pueblo West, CO | ||
81 | HP | Aurora, CO | NONE / WANTED |
Class totals: EP: 2FP: 1HP: 1ITS: 1T3: 1T4: 1
PDX
5
entries
Group 4
5
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
MG
Michael George | PDX | Colorado Springs, CO | ||
JH
Joseph Hanna | PDX | Lakewood, CO | ||
BS
Brent Sandoval | PDX | Aurora, CO | ||
ES
Edwin Satre | PDX | Colorado Springs, CO | ||
CW
Colin Wogrin | PDX | Littleton, CO |
PDX (Free)
5
entries
Free Volunteer PDX Session
5
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
BD
Blair Daniel | Free PDX | Boulder, CO | ||
Free PDX | Aurora, CO | Thanks Chris, 30 Hour Famine | ||
Jm
Jeremy mateo | Free PDX | Pueblo, CO | Hausman's paint body and customs. good guys wheels and tires. rev match designs | |
JM
Jim Mikkelsen | Free PDX | Colorado Springs, CO | ||
BS
Brent Sandoval | Free PDX | Aurora, CO |
Volunteers
31
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
JB
Jason Brandt | CTT/PDX Instructor | Denver, CO |
BS
Brent Sandoval | Emerg | Aurora, CO |
F&C | Prescott, AZ | |
KB
Kathleen Bradley | F&C | Broomfield, CO |
GB
Grayson Brumfield | F&C | Arvada, CO |
RC
Rick Cody | F&C | Arvada, CO |
DH
Doug Hemperly | F&C | Pueblo West, CO |
F&C | Golden, CO | |
F&C | Arvada, CO | |
Jm
Jeremy mateo | F&C | Pueblo, CO |
JM
Jim Mikkelsen | F&C | Colorado Springs, CO |
JM
Jim Millard | F&C | Colorado Springs, CO |
DO
David Ott | F&C | lochbuie, CO |
CF
Chris Frank | Hosp | Aurora, CO |
TM
Teresa Massey | Pit | Littleton, CO |
TV
Trisha VanWestenberg | Pit | Pueblo, CO |
Race | Walterboro, SC | |
NF
Nancy Foster | Radio / Sound | Englewood, CO |
DD
Damon DeSoto | Reg | Hayden, ID |
AH
Ann Hickey | Reg | Hayden, ID |
Starters | Orchard Park, NY | |
AC
Anne Christian | Stewards | Boulder, CO |
GL
Gloria Larson | Stewards | Hudson, CO |
Stewards | Stone Mountain, GA | |
PS
Phil Shuey | Stewards | Centennial, CO |
BD
Blair Daniel | Tech | Boulder, CO |
CL
Clete Larson | Tech | Hudson, CO |
Tech | Aurora, CO | |
T&S | Aurora, CO | |
PF
Patrick Frank | T&S | Aurora, CO |
CO
Carole Ott | T&S | lochbuie, CO |
Class totals: CTT/PDX Instructor: 1Emerg: 1F&C: 11Hosp: 1Pit: 2Race: 1Radio / Sound: 1Reg: 2Starters: 1Stewards: 4T&S: 3Tech: 3