Entry List
BMP-Time Trials 1 Day
Entry list is private
Only registered and logged in users can see the list
Day 1 Regional Ridge
39
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
85 | PJ
Peter Juvet | PCA3 | Issaquah, WA | BP Racing |
Group 1
5
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
48 | JT
John Taylor | FP | Bothell, WA | Autosport/Hoosier | |
2 | VK
Val Korry | ITE | Seattle, WA | Fordahl Motorsports | |
42 | CN
Chris Noseck | ITE | Lake Stevens, WA | ||
62 | CR
Craig Ranta | SPM | Olympia, WA | BP Racing | |
0 | T1 | Auburn, WA | BF Goodrich Tires! GOT CDL? Knight Transport LLC, Western Metals Transport, DeadHorse Racing |
Class totals: FP: 1ITE: 2SPM: 1T1: 1
Group 2
4
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
97 | CF | Calgary, AB | |||
94 | AC
Ada Cheung | FB | Mercer Island, WA | ||
10 | FC | Victoria, BC | Go2mobi.com - Mobile Advertising | ||
79 | DG
David Gaylord | FM | Graham, WA | AMSOIL |
Class totals: CF: 1FB: 1FC: 1FM: 1
Group 3
9
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
7 | AS
Andre Samson | ITA | Shoreline, WA | ||
40 | ME
Mike Eidlin | ITC | Port Ludlow, WA | Jackalope Racing | |
42 | CN
Chris Noseck | ITJ | Lake Stevens, WA | ||
08 | STL | Portland, OR | Casa Bella Granite & Marble-Optima Quartz | ||
11 | STL | Woodinville, WA | C&D Engines|Momentary Racing | ||
30 | STU | Portland, OR | Rank Racing Valley Wine Merchants Hoosier Tire | ||
0 | T2 | Auburn, WA | BF Goodrich Tires! GOT CDL? Knight Transport LLC, Western Metals Transport, DeadHorse Racing | ||
2 | VK
Val Korry | PCA2 | Seattle, WA | Fordahl Motorsports | |
62 | CR
Craig Ranta | PCA2 | Olympia, WA | BP Racing |
Class totals: ITA: 1ITC: 1ITJ: 1PCA2: 2STL: 2STU: 1T2: 1
Group 4
12
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
08 | SM | Portland, OR | Casa Bella Granite & Marble-Optima Quartz | ||
11 | SM | Woodinville, WA | C&D Engines|Momentary Racing | ||
17 | SM | Seattle, WA | www.WaCarProperty.com | ||
22 | IC
Isabella Cohn-Lee | SM | Oregon City, OR | Adrenaline Racing/AR Auto Service | |
25 | TF
Tim Ferrick | SM | Underwood, WA | Bad Gas Racing | |
26 | TF
Tim Ferrick | SM | Underwood, WA | Bad Gas Racing | |
34 | TR
Terry Raines | SM | Kingston, WA | Pats Autosport,West Bay Napa,Tyan Electric | |
55 | RL
Robert Linse | SM | Lynnwood, WA | Roofing Specialists NW | |
68 | SM | South Surrey, BC | TJ Mechanical Services | ||
78 | SM | Redmond, WA | Team Freedom Racing | ||
81 | TP
Tom Phillips | SM | Portland, OR | ||
88 | KN
Keith Novak | SM | Tukwila, WA |
Group 5
6
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SP
Steven Pulliam | SRF | Portland, OR | Kerry and Haydn Pulliam | |
08 | SRF | Vancouver, WA | Wife | ||
29 | SRF | Woodinville, WA | Flat Out Racing | ||
40 | WC
Wayne Clark | SRF | North Bend, WA | ||
45 | TB
Tom Burt | SRF | Shoreline, WA | Flat Out Racing | |
81 | CN
Curt Nichols | SRF | Seattle, WA |
PNW GROUND POUNDERS CHALLENGE
2
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
03 | JN
Jim Norlin | VP1 | Damascus, OR | Norlin Engineering | |
4 | ST
Scott Twomey | VP1 | Tacoma, WA | Pat's Autosport / TopTech Motorsports |
Day 2 Regional - Ridge
35
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
85 | PJ
Peter Juvet | PCA3 | Issaquah, WA | BP Racing |
Group 11
3
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
48 | JT
John Taylor | FP | Bothell, WA | Autosport/Hoosier | |
2 | VK
Val Korry | ITE | Seattle, WA | Fordahl Motorsports | |
62 | CR
Craig Ranta | SPM | Olympia, WA | BP Racing |
Class totals: FP: 1ITE: 1SPM: 1
Group 12
4
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
97 | CF | Calgary, AB | |||
94 | AC
Ada Cheung | FB | Mercer Island, WA | ||
10 | FC | Victoria, BC | Go2mobi.com - Mobile Advertising | ||
79 | DG
David Gaylord | FM | Graham, WA | AMSOIL |
Class totals: CF: 1FB: 1FC: 1FM: 1
Group 13
7
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
7 | AS
Andre Samson | ITA | Shoreline, WA | ||
40 | ME
Mike Eidlin | ITC | Port Ludlow, WA | Jackalope Racing | |
42 | CN
Chris Noseck | ITJ | Lake Stevens, WA | ||
08 | STL | Portland, OR | Casa Bella Granite & Marble-Optima Quartz | ||
30 | STU | Portland, OR | Rank Racing Valley Wine Merchants Hoosier Tire | ||
2 | VK
Val Korry | PCA2 | Seattle, WA | Fordahl Motorsports | |
62 | CR
Craig Ranta | PCA2 | Olympia, WA | BP Racing |
Class totals: ITA: 1ITC: 1ITJ: 1PCA2: 2STL: 1STU: 1
Group 14
13
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
08 | SM | Portland, OR | Casa Bella Granite & Marble-Optima Quartz | ||
11 | SM | Woodinville, WA | C&D Engines|Momentary Racing | ||
17 | SM | Seattle, WA | www.WaCarProperty.com | ||
22 | IC
Isabella Cohn-Lee | SM | Oregon City, OR | Adrenaline Racing/AR Auto Service | |
25 | TF
Tim Ferrick | SM | Underwood, WA | Bad Gas Racing | |
26 | TF
Tim Ferrick | SM | Underwood, WA | Bad Gas Racing | |
34 | TR
Terry Raines | SM | Kingston, WA | Pats Autosport,West Bay Napa,Tyan Electric | |
55 | RL
Robert Linse | SM | Lynnwood, WA | Roofing Specialists NW | |
68 | SM | South Surrey, BC | TJ Mechanical Services | ||
73 | SM | Bainbridge Island, WA | Kingston Mini Storage/Hoosier/G-LOC Brakes | ||
78 | SM | Redmond, WA | Team Freedom Racing | ||
81 | TP
Tom Phillips | SM | Portland, OR | ||
88 | KN
Keith Novak | SM | Tukwila, WA |
Group 15
5
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
08 | SRF | Vancouver, WA | Wife | ||
40 | WC
Wayne Clark | SRF | North Bend, WA | ||
45 | TB
Tom Burt | SRF | Shoreline, WA | Flat Out Racing | |
81 | CN
Curt Nichols | SRF | Seattle, WA | ||
97 | AP
Andre Perra | SRF | Government Camp, OR | Senva Sensors |
Group 16
2
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
03 | JN
Jim Norlin | VP1 | Damascus, OR | Norlin Engineering | |
4 | ST
Scott Twomey | VP1 | Tacoma, WA | Pat's Autosport / TopTech Motorsports |
Sat Regional
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Sat Time Trials
2
entries
Name | Hometown |
---|---|
DC
David Conover | Snohomish, WA |
RJ
Rick Johnson | Tacoma, WA |
Saturday Worker
Entry list is private
Only registered and logged in users can see the list
Sunday Worker
Entry list is private
Only registered and logged in users can see the list
Sun Regional
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Sun Time Trials
12
entries
Name | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|
JA
Jonathan Aadland | Everett, WA | Aadland Engineering, LLC | |
SB
Shane Bockman | Austin, TX | Na | |
MB
Mattia Boscolo | Seattle, WA | ||
DC
David Conover | Snohomish, WA | Promotion Graphex | |
LD
Lawrence Danton | Ellensburg, WA | ||
DG
Darren Glaser | Burley, WA | Revolution Speed Shop | |
WH
William Hendrickson | Seattle, WA | ||
JH
Jonathan Howe | Seattle, WA | ||
Woodinville, WA | |||
Victoria, BC | Hunters Classic Cars | ||
TS
Thomas Slipp | Port Orchard, WA | ||
JV
Jeremy Villalva | Bonney Lake, WA | Pat's Autosport |
Test n Tune
Entry list is private
Only registered and logged in users can see the list